مقالات

مقالات

کالری کره بادام زمینی چقدر است؟

کالری کره بادام زمینی چقدر است؟

کره بادام زمینی یکی از بهترین مواد غذایی است که می تواند انرژی زیادی را برای بدن به ارمغان بیاورد. افراد مختلف با هر شرایط جسمی می توانند این کره را در وعده های مختلف غذایی و یا میان وعده ها، همراه نان تست و یا بیسکویت های مختلف استفاده کنند و از کالری کره بادام زمینی بهره مند شوند. این کره دارای فواید مختلفی برای سلامتی بدن نیز می باشد. اما کالری کره بادام زمینی چقدر است؟ با ما در ادامه مقاله همراه باشید.

کالری چیست؟

همان طور که همه می دانیم کالری واژه ای است که میزان انرژی دریافتی بدن از یک غذا را تعیین می کند. این نوع کره گیاهی و طبیعی نیز که از بادام زمینی های قاره آمریکا به دست می آید، مانند هر ماده غذایی دیگری دارای مقدار کالری مشخصی می باشد.

یک غذای پر کالری و یا کم کالری می تواند مقدار انرژی های مختلفی را به بدن برساند. بدن با استفاده از انرژی جذب شده از یک ماده غذایی به انجام فعالیت های روزمره خود می پردازد و این انرژی را می سوزاند و در صورت تمام شدن انرژی دریافتی از مواد غذایی مختلف، انرژی مورد نیاز خود را از ذخایر چربی موجود در بدن دریافت می کند.

محاسبه مقدار کالری کره بادام زمینی

بسیاری از محققان به این نتیجه رسیده اند که بادام زمینی یکی از تنقلات پر انرژی می باشد، پس کره آن نیز می تواند دارای کالری زیادی باشد و انرژی زیادی را به بدن منتقل کند.

به طور کلی کره بادام زمینی به صورت بدون نمک و یا ساده در کارخانه های تولید مواد غذایی تهیه می شود و روانه بازار می گردد. میزان کالری کره بادام زمینی در انواع مختلف متفاوت است.

به طور کلی در یک قاشق غذاخوری کره بادام زمینی حدود ۹۴ واحد کالری موجود است. در صورتی که در یک قاشق غذاخوری نوع بدون نمک این کره حدود ۱۰۱ واحد کالری موجود می باشد.

گفتنی است که این نوع کره دارای مقدار زیادی چربی، پروتئین و کربوهیدرات نیز می باشد که هر کدام می توانند مقداری از کالری منتقل شده به بدن را شامل شوند.

به طور کلی هر گرم از کربوهیدرات ها ۴ واحد کالری، هر گرم از قندها ۴ واحد کالری و هر گرم از چربی های موجود در این کره می توانند ۹ واحد کالری را به بدن منتقل کنند.

قابل ذکر است که محققان پیشنهاد می کنند، تمام افراد با شرایط مختلف بهتر است در طی یک شبانه روز حدود دو قاشق غذاخوری از این نوع کره را مصرف کنند تا هم انرژی خوبی را دریافت کنند و هم بتوانند آن را با انجام فعالیت های ساده بسوزانند.

درباره کالری کره بادام زمینی

این کره با توجه به مواد قندی، املاح معدنی، چربی های اشباع شده، کربوهیدرات ها و پروتئین هایی که در خود دارد، می تواند مورد استفاده بسیاری از افرادی که در فکر تامین انرژی روزانه خود هستند، قرار گیرد.

قابل ذکر است افراد مختلف با توجه به میزان کالری موجود در انواع کره های بدون نمک و حاوی نمک بادام زمینی، می توانند به منظور تناسب اندام، جلوگیری از کاهش و یا افزایش وزن، بهبود بیماری های مختلف مانند فشار خون، بیماری های قلبی و … مقدار مصرف روزانه خود از این کره را مشخص کنند.

البته با توجه به مطالب گفته شده هر قاشق غذاخوری از کره بادام زمینی دارای یک مقدار مشخصی از کالری است و افراد مختلف می توانند با توجه به جنسیت، قد، وزن، فعالیت های روزانه و … خود نیز مقدار مصرف روزانه خود را تعیین کنند. زیرا افراد مختلف در طول شبانه روز نیاز به دریافت مقدار کالری متفاوتی می باشند و دریافت کالری بیشتر سبب چاقی آنها می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه
ستون کناری
لیست علاقه مندی ها
0 موارد محصول

سبد خرید

خروج

ورود

خروج

اسکرول به بالا